Hakkımızda

Ödül Kazandıran Teknoloji- SolarWall
1977 yılında Kanada'da kurulan Conserval Mühendislik şirketi, enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda ticari ve endüstriyel kurumlar için profesyonel çözümler üretmek ve geliştirmek üzere çalışmalarına başladıktan sonra 1980'li yıllarda güneş enerjisi uygulamalarında özel bir teknoloji ile hava sızdırmalı güneş kolektörü kullanarak, ısıtma, soğutma ve iklimlendirmede yüksek verim ve hızlı yatırım geri dönüş süreleri sağlamış, "güneş termal" teknoloji sınıfının lideri konumuna yükselmiştir. Ayrıca hibrit PV/termal sistemlerinde PV verimliliğini arttırarak yeni inovasyonlara imza atmıştır. 1990'lı yılların başında A.B.D. Enerji Bakanlığı, SolarWall® sisteminin emsalsiz tasarımını dünyada enerji ile ilgili yeniliklerin ilk %2'si içerisinde kabul etmiştir.


2019 yılında Doğu Avrupa ülkelerinde, tek yetkili "Solarwall East Europe Energy Sytems D.O.O" olarak distrübütörlük vermeye başladık.


 

Yerli Üretim
Ürünümüz, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescilli olup tarafımızca yerli bir ürün olarak üretilmektedir.

1994-1995 yıllarında SolarWall® teknolojisi, Populer Science, R&D Magazine, Kanada Doğal Kaynaklar Bakanlığı ve Toronto inşaat Derneği'nden, Güneş Enerjisi ödüllerini almıştır. 1997'de Conserval Mühendislik, Kyoto iklim değişikliği konferansına SolarWall® teknolojisini tanıtmak için, Japon hükümeti tarafından davet edilmiştir. 2000'li yılların başından itibaren 25 ülkede temsil edilmeye başlanan bu ileri teknoloji, 2007 yılında Kanadalı Güneş Sanayicileri Derneği tarafından yılın en iyi Solar termal projesi ödülünü kazanmıştır.
• 2009 yılında alınan "Yeşil Şampiyon Ödülünü",
• 2010 yılında "Dünya yenilenebilir Enerji",
• 2011 yılında "Fransa-Kanada/KOBI",
• 2012 yılında Solar su ısıtma alanında yılın en iyi "Termal proje",
• 2013 yılında "ASHRAE Teknoloji", ödülü gibi çok önemli teknoloji ödülleri izlemiş ve dünyanın 33 ülkesinde SolarWall® teknolojisi rakipsiz olarak varlığını gelişerek sürdürmüştür. SolarWall® teknolojisi dünyada, Nasa, Jaguar, Marks&Spencer, Toyota, Bombardier, Ford, Fedex, 3M, Goodyear, Tesco, v.b. gibi uluslararası firmalarda uygulanmıştır. 2015 yılında Türkiye'de kurulu Yeni Enerji Sistem Teknolojileri A.Ş., Conserval Mühendislik ile ortaklık anlaşması imzalayarak, bu teknolojinin know-how, lisans ve 88 ülkeye ihracat hakları ile ülkemizde fabrika kurulumu için teknik bir işbirliği içerisinde SolarWall® Enerji Sistemleri A.Ş. adı altında yeniden yapılanmış, güneş enerjisi kullanımında enerji verimliliği yanı sıra elektrik üretimi projelerinde sürdürdüğü AR-GE çalışmalarını nihayetlendirerek, Bilim Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı'ndan Teknoyatırım desteği alan nadir Türk şirketlerinden biri haline gelmiştir.

Yurt içi Endüstriyel uygulamalarında, Tofaş Otomobil fabrikasına yaptığı çalışma yenilenebilir enerji alanında Avrupa finalist proje ödülünü kazanırken, otomotiv yan sanayinde PİMSA SolarWall® teknolojisi kullanarak çevre ödülü almış, Kobiler klasmanında aynı şekilde Hidropar Hareket Kontrol Teknolojileri Mer. San. ve Tic. A.Ş. (HKTM) doğa ve çevre ödülünü almaya hak kazanmıştır. Türk Uzay Sanayi (TAI) Tusaş A.Ş.'ye yapılan uygulama, uzay ve havacılık sanayinde ülkemizin göz bebeği teknoloji merkezine kazandırılan son uygulamalardan biridir.

Ülkemizin en büyük, Avrupa'nın 2. büyük SolarWall® projesi, 40 yılı aşkın süredir iş makineleri ve hidrolik kırıcılar imalatı yapan Türkiye'de ilk kaya kırıcıları üretimini başarmış, Türk Sanayi hayatının 'Kırıcı Gücü' İnan Makine San. ve Tic. A.Ş. 'nin Çerkezköy yerleşkesindeki yeni fabrikasında yapılmıştır. Kyoto iklim protokolü prosedürlerinde oluşturulan ana perspektiflerde "Karbon emisyon azalımı, sera etkisi ve küresel ısınmada tedbirler" konuları SolarWall®'un ürün kimliğinde birleşmiş, öte yandan stratejik ürün olarak A.B.D. ordusunda kullanılmaya başlanmıştır. Teknopark çalışmalarında; konusunda AR-GE ve İNOVASYON liderliği yapan SolarWall® Türkiye; "Milli ve Yerli Ürün" üretimi hedefinde ülkemize kazandırılan önemli teknolojik konseptlerin başında gelmektedir. Bünyesinde Türk bilim adamları, Akademisyenler ve genç Türk Mühendislerini istihdam etmektedir.