BLOG & HABERLER

FORD OTOSAN & SOLARWALL' U SEÇTİ KAZANDI

SolarWall endüstrimizin lider kuruluşu Ford Otosan'ın 2019-2020 sürdürülebilirlik raporlarında da belirttiği üzere 2050 nötr karbon Avrupa Birliğinin Green Deal (Yeşil Anlaşma) kurallarında kazandırmaya devam ediyor.

KAMU BİNALARI ENERJİ VERİMLİLİĞİNDE SOLARWALL İMZASI

Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Enerji Bakanlığının kamu binalarında enerji verimliliği sıfır enerji binalar kapsamında yürüttüğü Birleşmiş Milletler UNDP, Dünya Bankası ve Küresel İklim Politikaları çerçevesinde devam eden çalışmalarda SolarWall & UNDP, Sincan Tapu Kadastro Binası ve Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi projelerinde gururla yer almış, teknolojik faydalarını ispat etmiş, karbon ayak izimizi azaltmıştır.

SOLARWALL'U TÜRKİYE'DE ÜRETTİ, MALİYET AVANTAJI SAĞLADI

SolarWall teknolojisini Türkiye’ye taşıyarak birçok ödüllü projeye imza atan Birol Mançuhan, şimdi de Bursa OSB’de açtığı fabrikasında ürünü yerlileştirdi ve yatırımcılara maliyet avantajı sağladı.

"SOLARWALL PV/T DEMEK..."
SIFIR ENERJİLİ BİNALARDA TÜMDEN ÇÖZÜM

Güneş Doğa Dostu Yeni Nesil Teknoloji
Elektrik+Isıtma+Havalandırma+Soğutma+Ömür/Yıl (40yıl)

GÜNEŞTEN BÜYÜK ÇÖZÜM
SOLARWALL SIFIR ENERJİLİ BİNALARDA & CEPHELERDE

Nedir Sıfır Enerji Binası?
Sıfır enerjili bina; yüksek enerji verimli, yenilenebilir enerji kaynaklarından beslenen, verimli bina tasarımı yoluyla enerji kullanımını en aza indiren ZeroBuild projelerinin en yüksek önceliği ve çağımızın gerekliliğidir.
Dünya enerjisinin %40'ını tüketen binalarda %60 tüketimle: Isıtma + havalandırma + soğutma + aydınlatma başta gelmektedir. ZeroBuild hedefinde SolarWall temiz enerjide hiç kullanılmayan bina cephelerinde muhteşem ve kaçınılmaz büyük çözüm olarak ortaya çıkıyor.

GÜNEŞ & DOĞA DOSTU YERLİ OLDU

Güneş Termal Enerji Sektörünün Dünya Lider Markası SolarWall Yerli Üretimle Türkiye'de.
Güneşten Elektrik (PV/T), Hava Isıtma, Taze Havalandırma ve Pasif Soğutma Yapan Otoritelerce Son Yüzyılın İlk 10 Buluşu Arasına Giren Ödüllü Teknoloji SolarWall Ülkemizde.
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknoloji Transferi Hibe Ödül Desteğiyle 2020'de Bursa Nilüfer OSB'de Yeni Tesisiyle Faaliyete Geçmiştir.

SOLARWALL & ISS GÜNEŞ İŞ BİRLİĞİ

Doğa Dostu Teknolojik Binalar ve Tesisler Kapsamında İş Ortaklığı Kararı Aldı
Güneş termal sektörünün Global lideri SolarWall ile Bina ve Tesis yönetim alanında Dünya markası olan ISS enerji verimliliği, karbon emisyon sıfırlama, güneşten elektrik ve termal enerji (PV/T) üretiminde anlaşmaya vardı.

"Akılla verimli yaşa" ilkesiyle doğaya ve dünyaya değer üretmeye SOLARWALL & ISS birlikte devam edecek.

SOLARWALL & KOÇ HOLDİNG Güneş İşbİRLİĞİ İLERLİYOR

DOĞA DOSTU YENİ NESİL TEKNOLOJİ
SolarWall & Tofaş Otomotiv 2050 nötr karbon hedefinde başlayan Koç Holding birlikteliğimiz Koç şirketlerinin sürdürülebilirlik raporlarında yer alıyor ve yeni projelerimizle ilerleyişini sürdürüyor.

Tofaş yatırım 2,5 yılda geri döndü+ 14.8 sıcaklık artışı + 610 ton Co2 azalımı + Avrupa Çevre Ödülü ile gurur kaynağımız olmuştur. İlerleyişimiz Ford Otosan Gölcük, Ford Sancaktepe ve Arçelik Çayırovada devam etmiş Ford Otosan İnönü, Türk Traktör, Koç Otokar fabrikalarında 2020'de projelendirme çalışmaları yapılmış yatırım onayı beklenmektedir. Fosil yakıt bağımlılığından kurtuluşta tüm sanayicilerimizi doğa dostu SolarWall teknolojisiyle iş birliğine davet ediyoruz.

SOLARWALL ÖDÜL KAZANDIRAN TEKNOLOJİ

Yatırım 2 yılda geri döndü+15°C ortalama sıcaklık artışı+ T.C. Enerji Bakanlığı ödülü SOLARWALL&FORD OTOSAN güneş işbirliği kapsamında T.C. Enerji Tabi Kaynaklar Bakanlığı 2018 yılı sanayide en verimli proje alanında finalist 2.lik ödülü kazanan SolarWall Gölcük boya kurutma projemiz 2 yılda yatırım maliyetini geri kazandırmış, 510 ton karbon emisyon azalımı sağlamış 2.872.400 kwh doğalgaz tasarrufu elde etmiştir. 2020 kış ortalaması 15°C sıcaklık artışı sağlamıştır.

 

GÜNEŞ İŞ BİRLİĞİ ÇAĞRISI: GÜNEŞTEN ISITILMIŞ %100 TAZE HAVA

Covid19 tedbirleri kapsamında dünya otoriteleri ASHRAE ve REHVA’nın kapalı alanlarda (Okullar, Hastaneler, Oteller, AVM, Fabrikalar, İş Merkezleri) pandemiyle mücadele için %100 taze hava kullanma zorunluluğu kararına Amerika, Kanada, Avrupa’dan sonra Türkiye’de de SolarWall; güneş enerjili ekonomik çözümler üretmeye devam ediyor.
İnsan sağlığını korumaya, doğaya ve dünyaya değer katmaya kararlıyız. İklimlendirme sektöründeki tüm firmaları EVD ve proje şirketlerini güneşin gücüyle buluşturmaya, birlikte verimli projeler üretmeye davet ediyoruz. Nötr karbon hedefiyle temiz bir dünya için birlikte daha güzel yarınlara...

Karbon ayak izini azaltıyoruz.

SolarWall TAİ-KOLİN güneş işbirliği Avrupa'nın 2. en büyük projesi Türk Havacılık Uzay Sanayinde geçtiğimiz hafta sonu tamamlanmıştır. Sürdürülebilirlik ve nötr karbon hedeflerimizde yerli üretimimizle hizmete devam etmekteyiz.
Karbon ayak izini azaltıyoruz.

 

SolarWall PV/T: BİNALARA ÇAĞ ATLATAN TEKNOLOJİ

2050 nötr karbon hedefinde temiz enerjide kesin ve toplu çözüm (Fabrikalar, Okullar, AVM’ler, Hastaneler, İş merkezleri) SolarWall PV/T hem elektrik hem ısıtma, %100 taze havalandırma ve pasif soğutmayı aynı anda tek sistemle en ekonomik, en sağlıklı, en verimli şekilde çözüyor. Yıllardır Amerika, Kanada, Avrupa'da kullanılan enerjide tümden çözüm yeşil teknoloji SolarWall ile Türkiye'de uygulamalara geçiyor. İlk örneği Malatya İnönü Üniversitesinde devreye alınan çağdaş teknoloji Green Deal ve karbon ekonomisine geçişte yerli üretimle ülkemize katkıya, doğaya ve dünyaya değer üretmeye hazırlanıyor.or.

Yeşil Okulda Yeşil Teknoloji!

Solarwall, güneş enerjisi ile %100 taze hava ısıtarak sağlıklı ve zinde nesiller yetişmesine destek oluyor. Pandemi sürecinde gereken taze havayı SolarWall sağlıyor.
SolarWall kazandırmaya, nötr karbon hedefinde okullarda da devam ediyor.

 

Toros Tarım A.Ş. Kurutma Proseslerinde Solarwall'ı Tercih Etti

SOLARWALL & TEKFEN; güneş işbirliği kapsamında Toros Tarım A.Ş. kurutma proseslerinde nötr karbon ve enerji verimliliği adına güneş enerjisinden hava ısıtmada, taze havalandırmada sektör lideri SolarWall' u seçti.
Güneş Toroslardan doğuyor.

TAI BOYA ATÖLYESİ VE BOYA PROSESİ SOLARWALL UYGULAMASI

Ankara ve Türkiye’nin en önemli kuruluşlarından olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. Boya Atölyesinde 20 oC ’de 40.000 m3/h taze havaya ihtiyaç duymaktaydı.
İhtiyaç duyulan aylarda 7/24 kullanılan sistem, dış hava sıcaklığı ne olursa olsun taze hava ile çalıştığı için yüksek miktarda doğal-gaz tüketimi yapmakta idi.

FORD OTOSAN SANCAKTEPE TESİSLERİ SOLARWALL UYGULAMASI

Türkiye ve Dünya’nın en önemli otomotiv üreticilerinden biri olan Ford, Amerika’dan sonra Türkiye’deki tesislerinde de Solarwall Tek-nolojisini kullanmaya karar verdi.
Sancaktepe tesislerinde, ortamın istenilen şartlarda tutulması için SolarWall teknolojisinden önce spiral açık tip sıcak hava üreteçleri kullanılmaktaydı.

SOLARWALL UYGULAMASI İLE FABRİKASINI KIŞIN GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ISITACAK

İki ayrı üretim tesisinde onkoloji, sterilisit, onkoloji non-ste-ril kabi ve non-onkoloji steril likit ürünlerin üretimleri yapan Onko Koçsel İlaçları şirketinin Yönetim Kurulu Üyesi S. Tuğba Koç, enerji üretimi ve enerji tasarrufuna yönelik projelerini anlattı. Tuğba Koç, 2018 yılında hayata geçirdiğimiz projede, endüstriyel buharın iş yaparak yoğuşması sonrasında açığa çıkan kondensin belli bir miktarı buharlaşıyor ki burada açığa çıkan enerjiyi kullanarak, sıcak su elde ediyoruz. Proje aşamasında bulunan diğer çalışmalarda ise Solarwall isimli uygulama ile kış aylarıda güneş enerjisiyle mahalleri ısıtmak, Bahar ve kış aylarında, chiller yerine soğutma kulesi çalıştırarak elektrik tasarrufu sağlamak, Yüksek verimli su soğutmalı chiller kullanarak, elektrik tasarrufu sağlamak, Kojenerasyon sistemiyle elektrik üretirken, buhar ve sıcak su da artmak havalandırma sistemlerine ısı geri kazanım üniteleri kurarak dışarı atılan egzoz ile gelen taze havayı koşullandırmak gibi hedeflerimiz var" dedi. Onko Koçsel Ar-Ge Merkezinde, alanında uzman ve tecrübeli eczacılar, kimyagerler, kimya mühendisleri ve teknisyenlerinden oluşan; jenerik, süperjenerik ve biyobenzer ilaç araştırma geliştirme çalışmalarını ülkemizin ilk ve tek, dünyada ise sayılı modern teknoloji kapalı sistem laboratuvarlarında izole cihaz ve ekipmanlarda büyük bir yetkinlikle yürüttüğünü kaydeden S. Tuğba Koç, fabrika ziyaretimizde sorularımızı yanıtladı.

TOFAŞ, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRACAK

Türkiye otomotiv sektörünün öncü kuruluşu Tofaş, 7’nci Sürdürülebilirlik Raporu’nu kamuoyu ile paylaştı. 264 bin adetlik üretim ve 194 bin adetlik ihracat ile Türkiye’nin lider sanayi kuruluşları arasında yer almayı sürdüren Tofaş, enerji verimliliği alanındaki performansını daha da ileriye taşıdı.