ÜRÜNLER

Sıkça Sorulan Sorular

Neden SolarWall almalıyım?

Birçok neden var.

  • SolarWall 30 yıldan fazla süre boyunca ücretsiz olarak sıcak hava üretimi yapar.
  • SolarWall ısıtma maliyetlerini arttırmadan size temiz hava sağlar ve böylece iç alanlardaki hava kalitesini arttırır.
  • SolarWall yüksek oranda enerji tasarrufu sağlar ve bu yüzden CO2 emisyonlarının azaltılmasında büyük pay sahibidir.
  • SolarWall'un bakım masrafı ve hareketli parçası yoktur.
  • SolarWall piyasadaki en düşük maliyetli güneş enerjisi sistemlerinden biridir.
  • Güneş enerjisi kullanımı, müşterilerine toplum içerisinde pozitif bir imaj kazandırır.
SolarWall'un teknolojisi nedir?

SolarWall teknolojisi duvar yada çatı yüzeyine monte edilen, camsız, hava sızdırmalı bir güneş enerjili hava ısıtma kollektörüdür. Solar paneller her türde ticari, endüstriyel ve kurumsal binalar için gerekli olan sıcak taze havayı üretiler. Özel metal alaşımlar üzerine nano düzeyde işlenen kaplama ile üretilen panellerin değişik renk seçenekleri bulunmaktadır.

Fiyatı ne kadardır?

SolarWall pahalı değildir ve hatta birçok mimari cephe kaplama ürününden daha düşük maliyete sahiptir.

Geri ödeme süresi ne kadardır?

Geri ödeme süresi proje özelliğine göre birkaç yıl içerisinde gerçekleşebilir. SolarWall, yenilenebilir enerji teknolojileri içinde en kısa sürede geri ödeme sağlayan üründür. Yüksek verimli pencereler, fotovoltaik paneller ve ısı pompaları gibi diğer bina ürünlerine göre çok daha kısa bir geri ödeme süresine sahiptir.

Ne kadar ısı enerjisi üretir?

Her bir metrekare SolarWall, 500 Watt gücünde ısı enerjisi üretebilir.

SolarWall teknolojisi test edildi mi?

SolarWall sistemi hükümetler ve özel kurumlar tarafından defalarca test edildi ve uygulandı. Amerika, Almanya, Kanada, Japonya ve diğer ülkeler şimdiye kadar SolarWall uygulamaları için milyonlarca dolarlık yatırım yaptılar ve yapmaya da devam ediyorlar.

Herhangi bir bakım gereksinimi var mı?

Hayır! SolarWall panelleri, tıpkı diğer metal duvarlar gibi hiçbir bakım işlemi gerektirmez. Gereken durumlarda SolarWall sistemi kapsamında kullanılan fanlar da  herhangi bir cihazın gereksinim duyduğu kadar bakım ihtiyacı duyar.

Soğutmaya yardımcı oluyor mu?

Evet! SolarWall panelleri, duvar veya çatıya gelen güneş ışınlarını engeller ve bir gölgelik gibi görev yapar. Aslında, özellikle ılıman iklimlerde binaların güney cephelerinde ve çatılarında uygulanan paneller, binaların soğutma yüklerini büyük oranda hafifletir. SolarWall panelleri, NightCooling yöntemi ile gece saatlerinde aktif soğutma sağlarken gündüz saatlerinde pasif soğutma ile birlikte kurutma yada sıcak su üretimi sağlayabilmektedir.

SolarWall panellerinin en belirgin özelliği nedir?

SolarWall tamamiyle metal bir cephe yada çatı uygulaması ve aynı zamanda çok etkin bir ısıtıcıdır. Diğer güneş enerjisi tasarımlardan farklı olarak herhangi bir cam kaplamaya ihtiyaç duymaz. Yapılan bir cephe uygulaması ile kullanıcı, 30 hatta daha fazla yıl boyunca bedava ısı enerjisine sahip olur.

PV panellerle birlikte çalışır mı?

Evet! Aslında SolarWall PV/t ürünü ile PV panelleri soğutmak için kullanılırken PV'lerden alınan ısı enerjisi bina içi ısıtmada kullanılarak olası bir enerji kaybı da önlenmiş olur. Isı ve elektrik enerji birlikte üretilirken birim metrekareye düşen güneş enerjisinden maksimum fayda sağlanmış olur.

Yazın aylarında sıcak havaya ihtiyacım olmuyor, ne yapacağım?

SolarWall sistemi, ağırlıklı olarak güney cephelere ve çatılara uygulanması itibari ile yaz aylarında buralrda yapacağı pasif ve aktif soğutma ile soğutma yüklerinde azalma sağlar, bu da enerji tasarrufu ve mali tasarrufu beraberinde getirir. Sistemin bu şekilde tüm yıl kullanılıyor olması, geri ödeme süresini kısaltan faktörler arasında gelmektedir.

Ayrıca ihtiyaç olması durumunda sistem yaz aylarında sıcak su üretimi yapacak şekilde tasarlanabilir.

SolarWall sistemi taze havayı mı ısıtıyor yoksa bina içindeki havayı mı sirküle ediyor?

SolarWall sistemi bina iç havasını değil, taze havayı ısıtmak için tasarlanmıştır. Aslında çoğu müşteri SolarWall'un kurulumu ile birlikte mekân içindeki hava kalitesini arttığını belirtmiştir. Eğer binanızın hava kalitesinde sorunlar yaşıyorsanız SolarWall sizin için en düşük maliyet oranıyla en iyi çözüm olacaktır.

Yaz aylarında hava soğutabilir miyim?

Evet. SolarWall sistemi, patentli NightCooling metodu ile çatı uygulamalarında gece boyunca uzun dalga ışınım yaparak 40 W/m2 soğutma gücü sağlayabilmektedir. 

SolarWall teknolojisi ile ne kadar CO2 emisyonu engelleyebilirim?

Her 5 metrekare SolarWall paneli, yılda yaklaşık 1 ton CO2 emisyon üretimini engeller.