haber-6.html

Çevre dostu tekne Tesla Model Y Yacht, yakında denizlerde olacak

Çevre dostu tekne Tesla Model Y Yacht, yakında denizlerde olacak

Geleceğin teknesi Tesla Model Y Yacht, tamamen yenilebilir enerji kullanan çevre dostu bir tekne.

Tesla Model Y Yacht, tamamen yenilebilir enerji kullanan çevre dostu bir tekne. Geleceğin teknesi, tümüyle elektrikli Tesla Model Y Yacht, üst güvertesindeki güneş panellerini kullanarak yenilenebilir enerji kullanan bir yat olarak karşımızda duruyor.

 

Dhruv Prasad tarafından tasarlanan 40 metre uzunluğundaki Tesla Model Y Yacht, konsepti ayrıca, denizde seyir halindeyken de enerjiyi toplayan bir hidroelektrik türbin sistemi kullanıyor.

Tesla Model Y Yacht konsept projesine baktığınızda, ilk önce yelkenleri olmayan bir yat gövdesini gördüğünüzü düşünebilirsiniz. Tesla otomobillerinden farklı olarak, tamamen elektrikli Tesla Model Y Yacht, kendini kendine yeten bir deniz aracı olacak. 

Tasarım güneşten ve denizden aldığı enerjileri depolayarak, yenilenebilir enerji kullanan yeni nesil bir araç. Tesla Model Y Yacht, kısa süre sonra denizlerde olacak şekilde tüm detayları ile hazır durumda. 

Çıkış enerjisini geri kazanarak yeniden depolama özelliğine sahip olan konsept proje, gövde altındaki hidroelektrik türbin benzeri bir yapı ile suya aktarılan enerjiyi geri kazanıyor. Gövdenin hemen hemen ortalarında yer alan türbin yapısından elde edilen enerji, bataryalarda saklanacak ve bu şekilde seyir anında kullanılan enerjinin bir kısmı geri kazanılacak. 

Ayrıca, demirde iken veya marinada bağlı bulunduğunda da güneş pillerinden enerjiyi bataryalarına depolayacak. Güneş panelleri bulutlu günlerde bile enerji depolayabilecek özelliklerde olacak. Bu sayede fosil enerjilere ihtiyaç duymadan, uzun günler boyunca denizde seyir yapabilecek. www.denizhaber.com.tr