haber-6.html

Okullarımızda SolarWall Teknolojisi

Ankara’nın Eryaman ilçesinde yapımı tamamlanan Yeşil Teknoloji Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin Laboratuvar sınıfları,Spor Salonu ve Kütüphanesine yapılan SolarWall uygulamasında alınan çok olumlu sonuçlardan sonra Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Daire Başkanlığında SOLARWALL Teknolojisinin tanıtım semineri gerçekleştirildi.

Okullarda sağlıklı bir iç mekan sağlanabilmesi için sınıflardaki hava yenilenmesi günümüzün sızdırmaz yapıları için çok önemlidir.İhtiyaç duyulan taze hava, sınıf, yemekhane, laboratuvar gibi alanlara verilmeli ve kullanılmış havanın tuvaletler, mutfaklar gibi hizmet alanlarından boşaltılması sağlanmalıdır.

SolarWall ısı geri kazanımlı havalandırma sisteminde taze havanın ön ısıtması bir ısı geri kazanım cihazına entegre olarak çalışır.Solar ısı geri kazanım yönteminde Güneşle ön ısıtması yapılmış taze hava ve Egzoz havası arasında ısı transferi gerçekleştirilerek havalandırmadan kaynaklanan ısı kaybını önemli ölçüde azaltır.

SolarWall teknolojisi ile okullarda taze hava yapılması yüksek konforlu bir ortam oluşturulması,hava kalitesinin arttırılması,ortamdaki kirli ve insan sağlığına zararlı kirleticilerin tahliyesi,nem kontrolü ile fazla nemin atılması,bina enerji sınıfının yükseltilmesi,enerji verimliliğinde %80’e varan katkısı,sera gazı emisyonlarının azaltılması gibi çok amaçlı hizmet desteği sağlanmakta öte yandan iç hava problemlerinin sebep olduğu bulaşıcı hastalıklardan korunulmasını temin etmektedir.

Çocuklarımızın Radon gazı gibi radyoaktif gazlardan korunmasında SolarWall teknolojisinin emsalsiz koruma tesiri vardır.

SolarWall teknolojisinin uygulama alanları özellikle Okul projelerinde hayati önem taşımaktadır.

Konu ile ilgili proje örneklerimizin arttırılması Ülkemizin ve Çocuklarımızın geleceğinde  gerek sağlık gerekse enerji verimliliğinde önemli bir aşama sağlayacaktır..

►Cezeri.Tanıtım.pdf