haber-6.html

     

 

Ankara Sanayi Odası Sürekli Eğitim Merkezi’nde SolarWall Kurulumu Tamamlandı

ASOSEM Yemekhane alanının taze havalandırma sistemi ısıtılmasında güneş enerjisi ile hava ısıtma sistemlerinin lider teknolojisi SolarWall Sistemi tercih edilmiştir.

1 hafta gibi kısa bir sürede kurulumu tamamlanan sistem, toplamda 8.000 m3/h hava debisine sahiptir. İç ortamı 24oC sıcaklıkta tutmaya yönelik olarak hazırlanan senaryoda, SolarWall Teknolojisi sayesinde yemekhane ısıtmasında kazanlara çok az iş düşmektedir. SolarWall Panelleri, sistemin ihtiyaç duyduğu sıcak havayı güneş enerjisi ile ısıtarak içeriye göndermekte ve kazanların sistemdeki kullanımını minimuma indirmektedir.

2 adet galvaniz kanal hattı ve bir adet kanal tipi fan ile desteklenen sistemde, otomasyon sistemi üzerinden SolarWall kazancı anlık olarak takip edilebilmektedir.

SolarWall Sistemi, Ankara Sanayi Odası Sürekli Eğitim Merkezi’nde yıllık 50,5 ton karbondioksit gazı emisyonunu önleyecektir. Bu değer 21.732 lt Benzin Tüketimi sonucunda ortaya çıkan CO2 gazına eşdeğerdir.

Ankara Sanayi Odası yetkililerine SolarWall Teknolojisi’ni seçerek çevreye ve geleceğe yatırım yaptıkları için teşekkür ediyoruz.