haber-6.html

     

 

REZNOR-SOLARWALL işbirliği

Dünyanın en büyük HVAC sistemleri üreticisi NORTEK Global Hvac grup şirketlerinden REZNOR, Türkiye Pazarına yine dünyanın yenilenebilir enerji alanındaki rakipsiz teknolojisi Solarwall sistemleri üreticisi SOLARWALL-Türkiye ile birlikte girme kararı aldı.

Ön görüşmeleri Belçika’da bitirilen işbirliği kararı sonrası Türkiye Pazar bütünleştirici faaliyetlerini organize eden SOLARWALL-Türkiye ,2018 Ocak ayı itibariyle Bölgesel distribüsyon ağı ve bayi yapılanmasına başlayacak.

(Isıtma , havalandırma ve klima ( HVAC )  , iç mekan ve araç çevre konforu teknolojisidir. Amacı, termal konfor ve kabul edilebilir kapalı hava kalitesini sağlamaktır . HVAC sistem tasarımı termodinamik , akışkanlar mekaniği ve ısı transferi prensiplerine dayalı bir makine mühendisliği alt disiplini niteliğindedir. 

 HVAC, tek aile evleri, apartman binaları, oteller ve üst düzey yaşam tesisleri, gökdelen ve hastaneler gibi orta ve büyük sanayi ve ofis binaları, gemi ve denizaltılardaki ve deniz ortamlarındaki güvenli ve sağlıklı konut yapılarının önemli bir parçasıdır Bina koşulları açık havada taze hava kullanarak sıcaklık ve neme göre düzenlenir.

Havalandırma, sıcaklık kontrolü, oksijen yenilemesi ve nemin, kokuların, dumanın, sıcaklığın, tozun, havadaki bakterilerin, havanın alınması gereken bakterilerin uzaklaştırılmasını içeren yüksek iç hava kalitesi sağlamak için herhangi bir alandaki havanın değiştirilmesi veya değiştirilmesi işlemidir.

Havalandırma hem binaya hava dolaşımı hem de dışa hava değişimi içerir. Binalardaki kabul edilebilir kapalı hava kalitesinin korunması için en önemli faktörlerden biridir.)