haber-6.html

Dünya Bir Saatliğine Karardı

http://www.turkishny.com/images/stories471/other/240313-dunja2.jpg

''Dünya Saati'' kampanyasına destek için İstanbul'da da ışıklar bir saatliğine kapatıldı.

Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın (WWF) küresel iklim değişikliğine dikkati çekmek amacıyla düzenlediği ''Dünya Saati'' kampanyasının, bu yıl 150'den fazla ülkede, milyonlarca kişinin katılımıyla rekora imza attığı bildirildi. 

WWF-Türkiye'den yapılan yazılı açıklamada, dünyanın en büyük çevre hareketi olan ''Dünya Saati''nin 7 kıtayı bir araya getirdiği belirtildi. 

Türkiye'den çok sayıda valilik, kurum, birey ve sembolik yapının katıldığı etkinlikte alınan kararların domino etkisinin, dünya için birlikteliğin gücünü ortaya koyduğu aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 

''Başta iklim değişikliği olmak üzere çevre sorunlarına dikkati çekmek amacıyla WWF tarafından 2007'de Avustralya'da başlatılan Dünya Saati, akşam 20.30-21.30 saatleri arasında gerçekleştirildi. Asya ile Avrupa'yı bağlayan Boğaz köprüleri bu yıl yine ışıklarını kapattı. Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı, Galata Kulesi, Dolmabahçe Sarayı, Dolmabahçe Saat Kulesi, Küçüksu Kasrı, Beylerbeyi Sarayı geçen yıl olduğu gibi ışıklarını kapatırken, Beykoz Kasrı, Ihlamur Kasrı ve Kız Kulesi de Dünya Saati'nin sembolik yapıları arasında yer aldı.''http://www.turkishny.com

http://www.turkishny.com/images/stories471/other/240313-dunja.jpg