BLOG & HABERLER

Yeşil Geleceğin Hazinesi Karbon Kredisi!

Karbon Sertifikası nedir? Sera gazı emisyonlarının azaltılması amacıyla gerçekleştirilen yenilenebilir enerji projelerinin bağımsız denetçi kurumlar tarafından doğrulanması ve buna bağlı olarak gönüllü veya uluslararası karbon standart kuruluşlarınca doküman haline getirilmesi sonucunda ulaşılan karbondioksit ton bazlı olarak eşdeğer ifade eden sertifikaya verilen isimdir.

SolarWall, ABD ve Kanada Enerji Bakanlığı ve karbon standart kuruluşlarınca onaylı ve destekli temiz enerji ve emisyon analiz platformunun akredite bir üyesi olması sebebiyle tüm projelerinin uluslararası karbon sertifikalandırması yapılarak kıymetli evrak sahibi olabilir, her 100 m2’de 49 ton karbon azalımı ile Avrupa karbon kredi markette bugün ton başı 78,9 Euro’dan işlem gören finansal bir enstrümana dönüştürebilirsiniz.

Karbon sertifikalarınız yeşil gelecekte çok daha kıymetli bir maddi değere varmanın yanında yaşanabilir bir dünya için gelecek nesillere bırakılacak büyük bir sosyal sorumluluk ve manevi kıymet olacağı da otoritelerce öngörülmektedir.

Siz de farkı fark ederek SolarWall ile yeşil geleceğe adım atın, karbon sertifikanızı alın.