BLOG & HABERLER

YEŞİL DÖNÜŞÜMÜN ANAHTARI YEŞİL FİNANSMAN!

Sürdürülebilirlik ve 2050 karbon net sıfır hedefinde yeşil dönüşüme ve karbon ekonomisine geçen yeni dünya düzeninde Paris İklim Antlaşması imzası ve yeşil mutabakatla birlikte ülkemizde sanayimiz, üreticilerimiz dünya ile entegrasyon adına doğa ve çevre dostu doğru teknolojilerin kullanımı ile yeşil geleceğe hazırlanmaktadır.

SolarWall yeşil dönüşümün anahtarı yeşil finansmandan geçtiği ilkesi ile Türkiye’de sürdürülebilirlikte sektöründe lider banka İşbankası ile yeni imzaladığımız iş birliği çerçevesinde yeşil finansman ekosistem modeli ile sanayimizin, kobilerimizin, kurumsal üreticilerimizin, OSB’lerimizin İşte Güneş avantajı ile yeşil dönüşüme geçişini sağlıyoruz.

Bu yıl 26. kez düzenlenen ICCI Uluslar Arası Enerji ve Çevre Fuarında İş Bankası sponsorluğu ve katılımıyla TurSEFF moderatörlüğünde “Enerji Yatırımlarında Yeşil Finansman” konulu panelde SolarWall Türkiye olarak yönetim kurulu kurucu başkanımız Sn. Birol Mançuhan’ın konuşmacı olduğu yeşil geleceğin yenilenebilir enerjide doğru ve kanıtlanmış yeni nesil teknolojilerin ucuz ve uzun vadeli yeşil finansmanla bütünleştirilerek inşa edilebileceği gerçeğini değerlendirdik.

Uluslararası bu fuarda çok önem arz eden Enerjide Yeşil Finansman platformunda SolarWall’a önem ve yer veren sponsor İş Bankası ve moderatör Sn. Seyran Hatipoğlu şahsında TurSEFF’e sonsuz teşekkür ederiz.