BLOG & HABERLER

FORD 36 YILDIR SOLARWALL DİYOR!

Ford & SolarWall Güneş İş Birliği kapsamında 1986 SolarWall’ un kuruluşunun ilk yıllarında ilk projesi Ford Motor Company Kanada’da başlayan bu birliktelik Amerika Ford’da devam etmiş, Türkiye’de 2017’de Ford Otosan Sancaktepe projemizle ülkemizde başlamış 2018’de Gölcük boyahane ödüllü projemizle devam etmiş, 2022’de Ford Otosan Eskişehir, Yeniköy ve Gölcük kaynak tesisleri projelerimizin montajlarının bitimiyle tamamlanmıştır.

Dünyanın önemli yatırımlarından olan İzmit (Yeniköy) Ford Elektrikli Araç Tesislerinde de uygulama kararı alınan SolarWall Teknolojimiz 29 Ekim 2023 Cumhuriyetimizin 100. Yılında açılışı hedeflenen mega projede bugüne kadarki dünyanın en büyük SolarWall projesi olarak ülkemize kazandırılacaktır.

Sürdürülebilirlik, enerji verimliliği, temiz enerji ve sıfır karbon hedeflerinde yeşil geleceğe ortak hazırlanan Ford & SolarWall iş birlikteliği gelecek nesillere sürdürülebilir ve yaşanabilir bir dünya bırakmak adına ortak vizyon ve misyonla çalışmalarına devam etmektedir.